Haberleşmede kolaylık sağlayan bir sistem olan başlıklı SMS, paket halinde satın alınan toplu mesajlar ile birden fazla kişiyle iletişim kurmayı sağlar. Toplu şekilde haberleşme, bir avantajdır. Bireysel kullanıcılar ya da firmalar, web sahipleri, söz konusu olan toplu mesaj paketlerinden satın alarak taahhüt süresi boyunca bu sistemi kullanabilir. Profesyonel ve yasal hizmet veren büyük operatörler (Vodafone, Türk Telekom, Turkcell), teknolojik donanıma sahip olarak kullanıcılarına kaliteli hizmet sunmayı amaçlar. Bu sayede herkes başlıklı SMS gönderimi yapabilir.

Bir firma ya da şahıs olarak hedef kitlenizi etkileyebilmek için tasarlanan başlıklı SMS, en hızlı ve modern iletişim biçimidir. Program sayesinde bir grup oluşturabilir, gruba dilediğiniz kişileri ekleyebilirsiniz. Müşterilerinizin özel ya da önemli günlerini kutlayabileceğiniz, ürün duyuruları yapabileceğiniz, yeni kampanyalar bildirebileceğiniz ya da müşteri bilgilerini güncelleyebileceğiniz bu kurumsal çözüm, kolay kullanım imkanı sunuyor. İstediğiniz zaman kendi belirleyeceğiniz bir mesaj başlığı ile müşterilerinize mesajlarınızı gönderebilirsiniz.

Toplu mesaj gönderirken pazarlama maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan ve müşterilerinden daha kaliteli ve hızlı bir geri dönüş almak isteyenler başlıklı SMS sisteminden faydalanabilir. SMS gönderdikten sonra iletilmeyen mesajlar olursa, sistem tarafından hesaplanır ve hesabınıza geri yüklenir. Başlıklı SMS tüm operatörler için uygundur. Ancak ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak isteyen firmaların kendilerini tanıtması gereklidir. Firma tarafından gönderilecek olan SMS’lerin telefon listeleri, kesinlikle yasal yolla elde edilen ya da telefon sahiplerinden izin alınan numaralar olması gerekir.

Başlık, mesajı ileten kişinin gönderici adı olarak belirlenir ve bu şekilde karşı tarafa iletilir. İki tarafın da güvenilir bir şekilde haberleşmesi sağlanır. Alıcı tarafından mesajın dikkate alınması çok önemlidir. Özellikle önemli kurum ve firmalar, alıcıların kendilerine itibar etmesi için başlıklı SMS göndermeyi tercih eder. Hizmetler, ürün tanıtımı, kampanya, indirim ya da borç hatırlatma gibi çeşitli sebeplerle gönderilen bu mesajlar dışında emniyet, belediyeler ve çeşitli kamu kuruluşları da vatandaşı bilgilendirmek ya da uyarmak adına toplu mesaj sisteminden faydalanır. Toplu mesaj için seçeceğiniz başlık, sizin kimliğini belli eder. Başlıklı SMS sayesinde hem kendinizi ön plana çıkarabilir hem de ulaşmak istediğiniz kitleye güvenle SMS gönderebilirsiniz.