VoIP Çözümleri

Kurumsal çözümler için yanınızdayız

Firmamız, kurumsal iletişim çözümlerinde sizlere birçok noktada önemli destekler sunmaktadır. Bunların başında da voip hizmetleri ve sip çözümleri gelmektedir. Alanında uzman ekibimizle bu alanlardaki her türlü ihtiyacınıza profesyonel öneriler sunmakta ve bunları hayata geçirmenize de yardımcı olmaktayız. Peki bu hizmetler firmanız için ne işe yarar biraz bunlardan bahsedelim.

VoIP (Voice Over Internet Protocol) Nedir? Ne İşe Yarar?

VoIP yani Voice Over Internet Protocol, internet üzerinden sesli görüşmeler yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Yeni nesil birçok operatör, VoIP teknolojisini kullanarak kullanıcı ve müşterilerine hizmet vermektedir. VoIP teknolojisinde görüşmeler yapılırken bir tarafın sesi karşı tarafa belirli kodekler olarak şifrelenip internet üzerinden yollanmaktadır. Peki VoIP avantajları nelerdir?

  • Sizler için özel olarak hazırladığımız ve kurduğumuz VoIp yazılımı. telekom maliyetlerinizi düşürür. Tasarruf etmenizi sağlar.
  • Tüm şubeleriniz arasında ücretsiz görüşme yapabilirsiniz. 
  • Akıllı telefonlarınıza yükleyeceğiniz uygulamalar ile sabit numaranıza gelen çağrılara da cevap verebilirsiniz.
  • Aynı anda sınır çağrı alabilirsiniz.

SIP Çözümleri

SIP Protokolü Nedir? Ne İşe Yarar?

SIP yani Session Initiation Protocol, internet üzerinden telefon hizmeti sunmaya yarayan bir protokoldür. Sadece bu işlem için geliştirilmiştir. SIP ile belirli bir IP ağı üzerinde olan kullanıcıların arasındaki çağrıların kurulması, çağrıların devam ettirilmesi ve sona erdirilmesi sağlanmaktadır. SIP, genel olarak şu işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlar:

  • Bağlantı kurmak isteyen tüm kullanıcı ve katılımcıların adreslerini saptar, adres çözümlemesi yapar.
  • Bağlantı kurmak isteyen kullanıcıların, bağlantı kurmaya uygun olup olmadığını belirler. 
  • Daha sonra katılımcılar arasında oturum başlatır.
  • Katılımcılar arasındaki oturum başladıktan sonra katılımcıların ayrılması ya da oturumların sonlandırılması gibi işlemleri de sağlar. 

VoIP ve SIP çözümleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.